ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы хезмәткәрләре "Урман утырту көне" табигатьне саклау акциясендә катнаштылар

2021 елның 19 феврале, җомга

2020 елда Татарстан Республикасында күп балалы гаиләләрне җир кишәрлекләре белән тәэмин итү эше барышында «Республика мөлкәт казнасы» ДБУ хезмәткәрләре тарафыннан 817 документлар пакеты каралды һәм тикшерелде, аларны карау нәтиҗәләре буенча 640 җир кишәрлеге күп балалы гаиләләргә бирелде.

ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы тарафыннан ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгы белән берлектә башкарыла, аның матбугат хезмәте мәгълүматлары буенча 27.01.2002 көненә күп балалы гаиләләрдән җир кишәрлекләре алу өчен кабул ителгән гаризалар буенча 60 822 гариза, шул исәптән Казан шәһәрендә-14 988, Яр Чаллы шәһәрендә – 7 753 гариза бирүче исемлеккә керде. ТР Җир һәм мөлкәт мөнәсәбәтләре министрлыгында консолидацияләгән һәм республика бюджетына кергән җир кишәрлекләрен арендалаган өчен кергән табыш нәтиҗәләре ясалды. Министрлыкның җир ресурслары идарәсе белгечләре хәбәр итүенчә, Татарстан Республикасында барлыгы, Казан һәм Яр Чаллы шәһәрләрен исәпкә алып, 22 671 җир кишәрлеге кадастр исәбендә теркәлгән. Татарстан Республикасы муниципаль районнарында, Казан һәм Яр Чаллы шәһәрләрендә өч һәм аннан да күбрәк балалы гаиләләргә 38 758 җир кишәрлеге бирелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: